Jauna bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu izsniegšanas kārtība

decembris 19, 2022

Jauna bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu izsniegšanas kārtība no 2023. gada 1. janvāra!

No 2023.gada 1. janvāra bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāti tiks izsniegti un būs pieejami publiski tikai kopējā Eiropas Komisijas mājas lapā TRACES. Pārejas periods uz jauno sistēmu būs noslēdzies un no  jaunā gada sertifikāti tiks izsniegti tikai  EK vietnē TRACES.

Jaunā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 2018/848 par bioloģisko ražošanu un bioloģisko produktu marķēšanu, nosaka pilnīgi jaunu kārtību, kā tiek izdoti, uzturēti un publiskoti bioloģiskās lauksaimniecības operatoru sertifikāti:

  1. Notiek vienoti visās Eiropas savienības valstīs EK vietnē TRACES NT, kur sertifikāts viegli pieejams visās oficiālajās ES valodās un visām ieinteresētajām pusēm,
  2. Tiek izsniegts viens sertifikāts operatoram, ja tiek veiktas ražošanas un pārstrādes darbības,
  3. Viegli pārbaudāms sertifikāta patiesums un derīgums, mazinot viltošanas riskus, kas to padara drošāku biznesā

Līdz ar visu iepriekš minēto, arī sertifikātu meklēšana notiks citādāk.

Arī STC pielāgo savu datu bāzi darbam pēc jaunās sistēmas, tādēļ, sākot no 2023.gada 1. janvāra,  sertifikāti, tiks izsniegti un būs pieejami tikai TRACES sertifikātu uzturēšanas sistēmā.

Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāti, kas izdoti 2022.gadā, atrodami STC mājaslapā (spied uz dzeltenās pogas “2022. gada sertifikāti”, lai tos apskatītu)

TRACES sertifikātu uzturēšanas sistēma vēl arvien tiek pilnveidota un papildināta. Lūdzam Jūs izturēties ar sapratni un iecietību pret sistēmas uzturētājiem.

Facebook

Saņem jaunumus e-pastā

Piesakies 160 stundu kursiem "Bioloģiskās lauksaimniecības pamati"

Pēc pieteikšanās mēs ar Jums sazināsimies, lai informētu par tālākajām darbībām!