Vai ir vērts ieguldīt laiku un naudu bioloģiskās sertifikācijas apmācībās?

Bioloģiskās lauksaimniecības izglītība ne tikai veicina ilgtspējīgas un videi draudzīgas saimniekošanas prakses, bet arī uzlabo lauksaimnieku konkurētspēju strauji augošajā bioloģiskās produkcijas tirgū. Taču nereti rodas jautājums – vai maksāt par šādām apmācībām tiešām ir pamatoti, vai arī sabiedrībai un uzņēmējiem būtu jābūt iespējai piekļūt šīm būtiskajām zināšanām bez maksas? Šis jautājums atklāj plašāku diskusiju par apmācību pieejamību un bioloģiskās lauksaimniecības ilgtspēju nākotnē. 
Ieguldījuma nozīmes izpratne:
Bioloģiskās sertifikācijas apmācības nodrošina padziļinātas zināšanas par normatīvo regulējumu, bioloģiskās lauksaimniecības principiem, pārtikas nekaitīgumu un piegādes ķēžu pārvaldību. Tās sagatavo profesionāļus darbam atbilstoši gan vietējiem, gan starptautiskiem sertifikācijas standartiem. Tā kā normatīvie akti bieži mainās, apmācību programmu veidotājiem nepieciešams regulāri atjaunot saturu, nodrošināt kvalitatīvus mācību materiālus un piesaistīt kompetentus pasniedzējus, kas prasa ievērojamus resursus. Līdz ar to, ieguldot maksas apmācībās, dalībnieks ne tikai apgūst teorētiskās zināšanas, bet arī iegūst piekļuvi profesionāli izstrādātai mācību videi un mentoru atbalstam. Šāds ieguldījums ir īpaši būtisks uzņēmumiem, kas plāno sertificēt savu produkciju kā bioloģisku, vai speciālistiem, kuri vēlas darboties bioloģiskās sertifikācijas jomā. Maksa par kursiem ietver ne tikai mācību saturu, bet arī nepieciešamo infrastruktūru un kvalitātes nodrošinājumu. Kaut arī internetā ir pieejami arī bezmaksas materiāli, tie bieži vien sniedz tikai virspusēju informāciju un reti ietver praktiskas vadlīnijas, kas nepieciešamas sertifikācijas procesam. Turklāt tie parasti nepietiekami aptver reģionāli specifiskās prasības, praktisko pielietojumu un nozares aktuālās tendences.
Ieguldījums ilgtspējīgai attīstībai: 
Investēt bioloģiskās sertifikācijas apmācībās nav resursu izšķērdēšana – tas ir nozīmīgs ieguldījums gan individuālajā, gan uzņēmuma profesionālajā izaugsmē, atbilstības nodrošināšanā un ilgtspējīgas darbības veidošanā. Ņemot vērā, ka bioloģiskās lauksaimniecības prasības un standarti nepārtraukti attīstās, ir būtiski regulāri atjaunot zināšanas. Bezmaksas resursi bieži vien nespēj nodrošināt pietiekami padziļinātu, precīzu un aktuālu informāciju, kas nepieciešama kvalitatīvai sagatavošanai un praktiskai ieviešanai. 
“STC profesionālās tālākizglītības centrs“ izglīto un informē: 
Lauksaimniekiem, kuri 2023.–2027. gada plānošanas periodā ir pieteikušies atbalstam no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un uzņēmušies saistības jaunajai piecgadei, ir obligāti jāapmeklē kvalifikācijas paaugstināšanas kursi.
Atbilstoši šīm prasībām “STC profesionālās tālākizglītības centrs” aicina lauksaimniekus pieteikties mācībām. 

  • Profesionālās pilnveides 160 h programma “Bioloģiskās lauksaimniecības pamati”.  Mācības paredzētas visiem, kuri plāno uzsākt vai jau nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Programmā iekļautas tēmas par augkopības produkcijas ražošanas principiem, dzīvnieku audzēšanas nosacījumiem, bioloģisku produktu pārstrādi, kā arī tiks sniegti praktiski padomi, kā virzīt produkciju tirgū. Praktiskās nodarbības saimniecībās. Mācības klātienē, Priekuļos.
  • Kvalifikācijas celšanas 40h programma lauksaimniekiem “Bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošana, pārstrāde un marķēšana”. Mācību mērķis ir sniegt padziļinātas zināšanas par saimniekošanu ar bioloģiskās lauksaimniecības metodi. Mācības notiek attālināti. 


Programmu noslēgumā saņemsiet apliecinājumu, kas derīgs iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā.
“STC profesionālās tālākizglītības centrs“ ir akreditēta izglītības iestāde, kas iekļauta Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības iestāžu reģistrā. 
Kā pieteikties mācībām?
Aizpildot pieteikumu STC mājaslapā www.stc.lv (sadaļā “mācību centrs”) vai rakstot uz e-pastu macibucentrs@stc.lv, vai zvanot 28810789.